topbaner

Dla Bydgoszczy istotne jest sprzyjające położenie na przecięciu ważnych linii komunikacyjnych: wodnych, kolejowych, drogowych i powietrznych.

W Bydgoszczy znajduje się Międynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego. Lotnisko obsługiwane jest między innymi przez linie lotnicze Lufthansa, Ryanair oraz Polskie Linie Lotnicze LOT, co pozwala na bezpośrednie loty do destynacji takich jak między innymi Frankfurt, Londyn, Dublin, Lwów. www.plb.pl Dodatkową zaletą lotniska jest jego położenie w odległości 3 km od centrum Bydgoszczy.

BPL

 

Przez miasto przebiega droga krajowa nr 5 klasy S (E261), łącząca Bydgoszcz z Trójmiastem na północy, z Wrocławiem i dalej z Czechami na południu oraz z autostradą A2 (E30 - Frankfurt n. Odrą/Brześć). Natomiast dzięki drodze S10 miasto ma bezpośrednie połączenie ze Szczecinem i autostradą A1(E 75). Tym samym Bydgoszcz jest bezpośrednio skomunikowana zarówno z zachodem i południem Europy, jak i z jej wschodem. Dzięki temu z bydgoskiego dworca autobusowego, dzięki międzynarodowym przewoźnikom (m. inn. Sindbad) można bezpośrednio dojechać do Niemiec, Belgii, Holandii czy nawet Wielkiej Brytanii.

 

Bydgoszcz jest ważnym węzłem kolejowym. Posiada bezpośrednie międzynarodowe połączenie kolejowe z Berlinem oraz krajowe z największymi miastami Polski – w szczególności z miastami, w których znajdują się międzynarodowe porty lotnicze, takimi jak  Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Wrocław. Połączenia i rezerwacja biletów.

 

Komunikacja miejska w Bydgoszczy obejmuje dobrze skoordynowany transport autobusowy oraz tramwajowy. Trasy nie powielają się, ani nie pokrywają. Funkcjonuje tu również system przesiadkowy.

Schemat topograficzny linii tramwajowych i autobusowych 

Rozkład jazdy.

Po mieście można się przemieszczać wykorzystując również sprawnie funkcjonujący system Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Ważne – przez pierwsze 20 minut można się przemieszczać za darmo. Obecnie funkcjonują 54 stacje. Informacje jak korzystać z roweru aglomeracyjnego na  www.bra.org.pl

 

Ciekawą atrakcją jest również Bydgoski Tramwaj Wodny potocznie nazywany Słonecznik. Rezerwacja biletów na  www.tickeo.pl

Na uwagę zasługuje również sztuczna droga wodna - Kanał Bydgoski. Jest to najstarszy w Polsce, sztucznie wybudowany kanał z systemem śluz miejskich. Stanowi on element międzynarodowej drogi wodnej E70 łączący Europę Wschodnią z Europą Zachodnią oraz E40 łączący Morze Czarne z Morzem Bałtyckim. Obecnie trwające remonty uniemożliwiają jego komercyjne wykorzystanie.

logo dol

Bydgoszcz w Pakiecie to platforma zakupu usług turystycznych w Bydgoszczy i okolicach.

Właścicielem platformy jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna "ByLOT".

Partnerem platformy jest Tickeo.pl

Polityka prywatności

Napisz do nas

© 2018 BYDGOSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA "ByLOT", Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykoananie: Remedia