topbaner

W Bydgoszczy znajduje się wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Odwieczne logo Bydgoszczy stanowią trzy bydgoskie spichrze nad Brdą.

Są niemal jak herb miasta.Zostały zbudowane w latach 1793-1800. przez kupca Samuela Gotlieba Engelmanna. Obecnie eksponowane są w nich zbiory bydgoskiego muzeum.

Warte zobaczenia są również znane pomniki –bydgoska Łuczniczka, stojąca obecnie w Parku Kochanowskiego oraz Fontanna Potop (wielofigurowa kompozycja rzeźbiarska z brązu) z parku Kazimierza Wielkiego. Oba dłuta Ferdinanda Lepcke.

Interesujące jest również przestrzenne zagospodarowanie miasta, o którym mówiło się że jest „małym Berlinem”. W samym centrum znajduje się Wyspa Młyńska (zielona enklawa) wraz w Wenecją Bydgoską. Znajdują się tutaj takie atrakcje turystyczne takie jak Galeria Sztuki Nowoczesnej, Europejskie Centrum Pieniądza, ,Biały Spichrz a w nim zbiory archeologiczne oraz Dom Leona Wyczółkowskiego.

Przylega do niej Stare Miasto wraz ciekawymi uliczkami i bydgoską Farą.

W Bydgoszczy króluje secesja. Perełką architektoniczną z okresu fin de siecle’u jest ulica Cieszkowskiego, przy której znajduje się między innymi Piwnica Win Marka Kondrata. 

Unikatowe zabytki miasta są nierozerwalnie związane z wodą. Należy do nich sztuczna droga wodna - Kanał Bydgoski. Jest to najstarszy w Polsce, sztucznie wybudowany kanał z systemem śluz miejskich. Otacza go 47 hektarowy park zwany „Plantami nad Kanałem Bydgoskim”. Z jego historią i funkcjonowaniem można zapoznać się z działającym w pobliżu Muzeum Kanału Bydgoskiego.

W mieście od lat działają na najwyższym poziomie Teatr Polski, Filharmonia Pomorska, Opera Nova, Miejsce Centrum Kultury. Organizowane są tutaj między innymi: Festiwal Prapremier, Camera Obscura, Bydgoski Festiwal Operowy, Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in memoriam.

Zaledwie 5km od centrum miasta jest zalesiona wysoczyzna z 830-hektarowym Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek". Płuca miasta, pas rekreacyjny czyli strefa wypoczynku. Na terenie „Myślęcinka” zlokalizowano przestrzenny Ogród Botaniczny (60 ha) oraz ZOO dawniej Ogród Fauny Polskiej, a także stadninę konną. W kierunku północnym znajdują się tereny chronione prawnie, m.in. Park Krajobrazowy Doliny Dolnej Wisły.

W sezonie letnim na Brdzie można obserwować mnóstwo wioślarzy, a miłośnicy kajakarstwa mogą sami zmierzyć się z Brdą wynajmując kajak w Przystani Bydgoszcz i podziwiać miasto od strony rzeki.

logo dol

Bydgoszcz w Pakiecie to platforma zakupu usług turystycznych w Bydgoszczy i okolicach.

Właścicielem platformy jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna "ByLOT".

Partnerem platformy jest Tickeo.pl

Polityka prywatności

Napisz do nas

© 2018 BYDGOSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA "ByLOT", Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykoananie: Remedia